Svet-Stranek.cz
DH Art

Péče o šperky:Hand made by DH Art

Péče o šperky

Pokud se budete o šperk správně starat, bude vámdlouho dělat parádu. Zde uvádím pár rad, co dělat a čeho se vyvarovat.

Aby Vám šperky vydržely co nejdéle, dodržujeme při jejím nošení základní pravidlo– bižuterii navlékáme jako poslední a sundáváme jako první.

Při sportu nebo manuální práci si šperky raději sundejte. Šperky z polymerových hmot by se mohly pokrábat nebo zlomit.

Šperkům také nesvědčí voda, takže se s nimiurčitě nesprchujte, platí zejména pro šperky s bižuterními komponenty, kterévodou reznou nebo černají. (Bižuterie časem oxiduje, ale můžete tento časvýrazně prodloužit).

Snažte se také vyvarovat tomu, aby šperky přišly do přímého kontaktu s lakem na vlasy, gely, tělovými mléky, parfémy, atd.

 Bižuterii chemicky nikdy nečistíme,neboť by se mohla zničit.

 Vyvarujte se i zbytečnému tření šperků o sebe, zabráníte tak poškrábání povrchu. Před spánkem šperky vždy odložte, tlakem byse mohly poškodit.

Šperky uchovávejte nejlépe v temnu a suchu - velmi vhodná je šperkovnice čijiná zavíratelná krabička, případně předsíň, kde je méně světla. Naopaknevhodná je úschova v koupelně, kde je vlhko.

Nasazujte si šperky až po použití kosmetických přípravků, krémů, parfémů alaku na vlasy. Odložte šperky také při opalování na slunci i v soláriu.

V žádném případě s bižuterií nenavštěvujte kadeřníka (permanentní styling –původně trvalá – má bohužel trvalý vliv i na bižuterii). Raději si u kadeřníka šperky odložte a předejdete tak jejich zničení.